top of page
Ara

Çocuklarda, Ergenlerde ve Yetişkinlerde Depresyon


Çocuklarda, Ergenlerde ve Yetişkinlerde Depresyon
Çocuklarda, Ergenlerde ve Yetişkinlerde Depresyon

Depresyon zihinsel bir bozukluk veya hastalıktır. Depresyonun tipik semptomları, Duygudurum da üzüntü, keder, sinirlilik, suçluluk ve utanç gibi belirtiler, Davranışta rahatsızlık, yerinde duramama, hareketlilikte düşme, konuşmanın yavaşlaması, azalmış dürtü gibi değişimlerdir. Tutumlarda değişiklik örneğin değersizlik, düşük benlik saygısı, geleceğe ilişkin olumsuz tutumlar da gözlemlenebilir. Düşüncelerde kendini eleştirme, düşünmede yavaşlık, akıl yürütmede çarpıtma, karamsarlık, konsantrasyon, hafıza ve karar verme güçlükleri, kendini suçlamaya yöneliktir.  Fiziksel değişiklikler yeme-içme, uyku, yorgunluk, baş ağrıları, mide ağrıları, ağrılar, bulantı, enerji azalması gibi fiziksel değişiklikler de görülür.


Depresif bozukluklar; 

Majör depresif bozukluk

Distimik bozukluk

Yıkıcı duygudurumu düzenleyememe bozukluğu


Doç. Dr. Dursun Karaman Psikiyatrisi Merkezi ve psikolojik danışmanlık merkezi olarak uygun tanı koyup, farklı psikoterapiler ile ruh halinizi iyileştirmenize, kalıcı olarak stabilize etmenize ve yeni gündelik hayatinizi düzenleyecek aktiviteler geliştirmenize yardımcı olacaktır.


Ankara Doç. Dr. Dursun Karaman Psikiyatrisi Merkezi/Muayenehanesi ve psikolojik danışmanlık merkezi olarak Depresyon hakkında bilgi ve randevu almak için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz.
İlgili Aramalar :


Çocuklarda Depresyon, Ankara Psikolog, Çankaya Psikoterapi, Ankara Klinik Psikolog, Sınav Stresi, Okul Reddi, Psikoterapi, Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Fobi, Anksiyete, Kaygı, Psikoterapi

bottom of page