top of page
Ara

Aile İçi İletişim Problemleri

Aile İçi İletişim Problemleri

Aile içi iletişim problemleri gün geçtikçe artarak karşımıza çıkan bir problemdir. Sosyal medya kullanımı, teknolojik ürünler, ailece kaliteli zaman geçirememek, duygusal paylaşımların olmaması veya az olması aile bireylerinin aynı evi paylaşırken birbirinden uzaklaşmasına yabancılaşmasına sebep olmaktadır.

Aile İçi İletişim Problemleri
Aile İçi İletişim Problemleri

Aile içi iletişim problemleri beraberinden aile üyelerinde özgüven eksikliği, sosyal problemler, uyum problemleri, okulda veya işte performans problemleri gibi birçok soruna da yol açmaktadır. 

Aile içi iletişim problemleri hangi sebepten kaynaklanıyor olursa olsun çözümü olan bir problemdir. Ailede sağlıklı ilişki ortamının inşa edilmesi, iletişim hatalarının onarılması ailenin dinamiğine bağlı olarak farklı metotlarla sağlanabilir. Ancak bu sürecin bir profesyonel yardımıyla üstesinden gelmek kalıcı sonuçlar için önemlidir. 


Doç. Dr. Dursun Karaman Psikiyatri Merkezi/Muayenehanesi olarak aile içi iletişim problemlerinin bireyler üzerindeki olumsuz etkisini aşmaya yardımcı çalışmalar yapıyoruz. Aile içi güçlü iletişimin hayatın bütün evrelerinde akademik ve sosyal başarıyı etkilediğini biliyoruz. Hayatımızın her alalında olduğu gibi aile içinde de iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Yaşadığınız problem yaşam kalitenizi düşürüyorsa ve işlevselliğini bozuyorsa bu konu ile alakalı bir ruh sağlığı uzmanından yardım almanızı öneririz.


Ankara Doç. Dr. Dursun Karaman Psikiyatri Merkezi/Muayenehanesi ve psikolojik danışmanlık merkezi olarak Aile İçi İletişim Problemleri hakkında bilgi ve randevu almak için aşağıdaki butonları tıklayabilirsinizbottom of page